Łączniki płaskie

Łączniki płaskie W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Płytki perforowane

  Płaskie blachy wyposażone w uniwersalną perforację otworową fi 5mm. Znajdą swoje zastosowanie przy łączeniu prostych i skomplikowanych konstrukcji szkieletowych z drewna. Warto pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru płytki oraz gwoździa lub wkrętu.

 • Płytki kolczaste

  Używane do łączenia konstrukcji prefabrykowanych wiązarów dachowych przy użyciu prasy do wtłaczania płytek. Modele o oznaczeniu PK10 - kolcach długości 10mm znajdują swoje zastosowanie w niewielkich konstrukcjach gdzie grubość materiału i przeznaczenie elementu uniemożliwia zastosowanie gwoździ.

 • Pierścień zębaty dwustronny

  Stosowane w połączeniach śrubowych drewna. Pierścienie zębate umieszcza się między dwoma elementami łączonymi, a następnie zaciska przez skręcanie połączenia śrubą. Zaciskane kolce pierścieni blokują przemieszczanie konstrukcji. Warto pamiętać o odpowiednim doborze śruby do średnicy wewnętrznego otworu pierścienia.

 • Pasy perforowane

  Płaskie blachy wyposażone w uniwersalną perforację otworową fi 5mm. Znajdą swoje zastosowanie przy łączeniu prostych i skomplikowanych konstrukcji szkieletowych z drewna. Warto pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru pasa oraz gwoździa lub wkrętu.

 • Taśmy montażowe

  Taśmy montażowe to nowatorska alternatywa dla klasycznych łączy płaskich. Oferowane w krążkach o różnej długości, doskonale spisują się jako element umożliwiający podwieszanie i łączenie nie tylko elementów z drewna. Taśmy o większej szerokości można stosować jako stężenia wiatrowe dachów.  Dostępne w 5 wariantach o różnym rozsiewie otworów fi 5mm, odpowiednio do każdego z zastosowań.

 • Łączniki płaskie

  Klasyczne łączniki posiadają dodatkowe otwory o zwiększonym fi, dzięki czemu można je stosować do połączeń płaskich gdzie konstrukcja wymaga dodatkowego łączenia za pomocą śrub lub szpilek gwintowanych przechodzących przez drewno.

 • Łączniki wąskie

  Używane przy lekkich połączeniach stolarskich cienkich kantówek, płyt i desek.

 • Łączniki krzesłowe

  Używane przy lekkich połączeniach stolarskich cienkich kantówek, płyt i desek.

 • Łączniki płaskie typ "T"

  Specjalne łączniki płaskie przeznaczone do łączenia 3 belek drewnianych jednocześnie .

 • Łączniki grube

  Solidne łączniki płaskie wyposażone w przesuniętą perforację otworową która zapobiega rozcinaniu tych samych włókien drewna przy gwoździowaniu. Niweluje to ryzyko prawdopodobnych pęknięć materiału. Głębokie fazy otworów zapewniają dobry docisk główki wkrętu do powierzchni. Znajdują swoje zastosowanie przy łączeniu prostych i skomplikowanych konstrukcji szkieletowych z drewna.