Kątowniki

Kątowniki  W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

  • Kątowniki z przetłoczeniem

    Definicją gamy tych kątowników jest wytrzymałość,wysoka jakość oraz szeroka grupa wymiarów. Odpowiednio dobrana grubość blachy, wielkość wzmacniającego przetłoczenia, optymalny rozsiew otworów o różnym fi dla kątowników każdego rozmiaru tej gamy, stanowi dojrzały stan techniki łączenia drewna. Stosowane przy konstrukcjach szkieletowych wszędzie tam gdzie następuje oddziaływanie wielu sił na geometrię połączeń.

  • Kątowniki z przetłoczeniem lekkie

    Popularne na rynku kątowniki wyposażone w głębsze i dłuższe przetłoczenie wzmacniające jednocześnie umożliwiając zastosowanie blachy o grubości 2mm bez znaczącego wpływu na nośność charakterystyczną kątowników. Nowatorski projekt złącz wpłynął na uzyskanie dobrej relacji cena-jakość.

  • Kątowniki montażowe

    Idealne do prostych prac montażowo-konstrukcyjnych np. wzmacniania drewnianych szkieletów suchych zabudów. Duża ilość otworów fi 5mm umożliwia precyzyjny montaż bez konieczności użycia długich gwoździ czy wkrętów.

  • Kątowniki montażowe przetłaczane

    Idealne do prostych prac montażowo-konstrukcyjnych np. wzmacniania drewnianych szkieletów suchych zabudów. Duża ilość otworów fi 5mm umożliwia precyzyjny montaż bez konieczności użycia długich gwoździ czy wkrętów. Dodatkowe  przetłoczenia zwiększają nośność charakterystyczną  i umożliwiły zastosowanie cieńszego materiału. Dobra relacja cena-jakość.

  • Kątowniki łącznikowe

    Popularne kątowniki o różnych wymiarach o wszechstronnym zastosowaniu. Duże otwory pozwalają na bezpośredni montaż drewna z betonem przy użyciu śrub lub kotw do betonu.

  • Kątowniki równoramienne gięte 135

    Umożliwiają wzmocnienie  drewnianych belek łączonych pod kątem 135*  na przykład w połączeniu słup-miecz.

  • Kątowniki szerokie

    Popularne kątowniki, które przez lata zyskały miano wszechstronnych. Galwaniczna powłoka oraz otwory z fazą na wkręt dają możliwość zastosowania produktów z tej grupy w konstrukcjach widocznych, gdzie istotne są walory estetyczne.

  • Kątowniki szerokie meblowe

    Popularne kątowniki o wszechstronnym zastosowaniu. Dzięki zmniejszonej szerokości oraz bogatej grupie wymiarów produkty z tej kategorii wykorzystywane są często w przemyśle stolarskim.

  • Kątowniki meblowe

    Gama żółtych kątowników o niewielkich rozmiarach znajduje zastosowanie w stolarstwie przy wzmacnianiu krzeseł, stołów, szafek, gdzie w wyniku niewielkiej ilości miejsca i wymagań estetyki pracy, możliwy jest montaż tylko złącz o małych wymiarach.

  • Kątowniki meblowe z osłonką

    Grupa kolorowych kątowników o niewielkich rozmiarach znajduje swoje zastosowanie w stolarstwie przy wzmacnianiu narożników w meblach takich jak: szafy, regały, półki, stoły, krzesła, łóżka i komody. Dodatkowo, precyzyjnie wykonane otwory montażowe sprawiają, że śruby są równo osadzone, co zapobiega ich wystawaniu i zapewnia gładkie wykończenie. Osłonka dostępna jest w jedenastu różnych kolorach, co pozwala na idealne dopasowanie do stylu i koloru mebli, zapewniając spójność wizualną całego projektu.

  • Kątowniki z fasolką

    Lekkie kątowniki o zaokrąglonych końcach ramion znajdują zastosowanie przy wzmacnianiu krzeseł, stołów i szafek. Wyposażone na jednym z ramion w otwór o kształcie fasolki. Umożliwiają regulację kątownika oraz montaż w konstrukcjach o utrudnionym dostępnie. Wszechstronne zastosowanie w branży stolarskiej.

  • Kątowniki krzesłowe

    Gama żółtych kątowników KR znajduje zastosowanie w stolarstwie przy wzmacnianiu krzeseł, stołów, szafek i innych mebli. Ponadto parametry tych kątowników stwarzają wszechstronne możliwości montażu.

  • Kątowniki wąskie

    Gama wąskich kątowników o grubości 2mm i estetycznej białej powłoce galwanicznej stanowi alternatywę i uzupełnienie wymiarowe dla łączników grupy KR. Stosowane w przemyśle stolarskim, jednak dzięki swojej specyfikacji zyskały miano wszechstronnych.

  • Kątowniki kotwowe

    Przedłużenie jednego z boków umożliwia prace montażowe polegające na kotwieniu drewnianej belki z betonem. Kątownik ustawiony pionowo zatapia się krótszym z ramion w niezwiązanym betonie a do wystającego ramienia po związaniu przytwierdza drewniany materiał.

  • Kątowniki z przetłoczeniem do kotwienia

    Ciężkie i solidne kątowniki przeznaczone do połączeń drewno-beton lub innych materiałów z betonem. Stosowane do montażu słupów lub dużych elementów drewnianych. Podwójne boczne przetłoczenia umożliwiają przenoszenie dużych obciążeń. Układ bocznych przetłoczeń umożliwił wykonanie otworu-elpisy  bardzo blisko promienia zagięcia  kątownika. Ten schemat otworowania podnosi wytrzymałość wykonanego połączenia i zapobiega odginaniu łącznika od płaszczyzny kotwienia.

  • Kątowniki regulowane

    Umożliwiają dokładne łączenie konstrukcji drewnianych tam, gdzie konieczna jest regulacja materiału dla większej precyzji montażu. Przeznaczone między innymi do montażu suchej zabudowy z profili UA lub ścianek z płyty karton-gips. Duża ilość otworów, elips o różnych rozmiarach stanowi istotny argument, a ograniczeniem zastosowania w konstrukcjach jest tylko wyobraźnia montera.

  • Kątowniki belki szerokie

    Kątowniki belki charakteryzują się żółtą powłoką galwaniczną i zwiększoną grubością. Głębokie fazowania otworów gwarantują pewne trzymanie wkrętów oraz gwoździ. Przydatne przy kotwieniu elementów drewnianych do ścian i nie tylko.

  • Kątowniki belki wąskie

    Kątowniki belki charakteryzują się żółtą powłoką galwaniczną i zwiększoną grubością. Głębokie fazowania otworów gwarantują pewne trzymanie wkrętów oraz gwoździ. Przydatne przy kotwieniu elementów drewnianych do ścian i nie tylko.

  • Kątowniki gięte

    Umożliwiają wzmacnianie skośnych belek łączonych pod niestandardowym kątem. Najczęściej stosowane przy połączeniach mieczy oraz zastrzałów.